Prahova: Un mort și doi răniți, după ce o mașină a intrat într-un cap de pod

O persoană a murit, iar alte două au fost rănite după ce autoturismul în care acestea se aflau s-a izbit de un cap de pod, accidentul având loc joi dimineață în comuna prahoveană Cerașu.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, Raluca Brezeanu, din primele cercetări a reieșit că șoferul mașinii nu ar fi adaptat viteza în curbă, autovehiculul lovindu-se de un cap de pod.

În urma impactului, un tânăr de 21 de ani, pasager în mașină, a decedat, iar alte două persoane au fost rănite, fiind transportate la spital.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...