Prahova: Un mort și un rănit, în urma unui accident produs la Slănic

Prahova: Un mort și un rănit, în urma unui accident produs la Slănic

Un tânăr de 21 de ani a decedat, iar o altă persoană a fost rănită, în urma unui accident care s-a produs, marți seară, pe raza orașului prahovean Slănic.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, Raluca Brezeanu, din primele cercetări efectuate la fața locului a reieșit că autoturismul condus tânărul de 21 de ani s-ar fi izbit de o mașină parcată.

În urma impactului, atât șoferul, cât și pasagerul au rămas prinși între fiarele mașinii, ei fiind scoși de echipajele de la descarcerare.

Șoferul era inconștient la momentul în care a fost scos de pompieri, el fiind declarat decedat.

Cealaltă victimă a fost preluată de o ambulanță pentru a fi dusă la spital, a precizat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Prahova, Raluca Vasiloae.

AGERPRES / (AS — autor: Anamaria Toma, editor: Marius Frățilă, editor online: Daniela Juncu)


populare
astăzi

1 Luați-o și pe asta cu Grindeanu! Și judecați voi cam despre ce ar fi vorba....

2 Hopa! Ce avem noi aici? / Urmează Bolojan?

3 Șeful Apelor Române dezvăluie, într-o înregistrare cu camera ascunsă, adevărul despre criza apei. Momentul care ar fi declanșat problemele

4 „Coafeza” Monica s-a ocupat de siguranța feroviară după ce a fost numită prin ordin de ministru în mandatul lui Sorin Grindeanu

5 Te ia cu fiori când citești / „Un eșec sistemic, nu o simplă eroare tehnică” / Inginer hidrotehnist cu 20 de ani experiență în SUA explică de ce avaria de…