Prahova: Un nou focar de COVID-19, depistat la Secţia ATI a spitalului-suport Câmpina

Un nou focar de coronavirus a fost depistat de autorităţile prahovene la Secţia Anestezie Terapie Intensivă (ATI) a Spitalului Municipal Câmpina, care este spital-suport COVID.

Potrivit datelor comunicate, joi, de Prefectura Prahova, trei angajaţi ai secţiei în cauză au fost confirmaţi ca fiind infectaţi cu noul coronavirus, aceştia fiind izolaţi la domiciliu.

De asemenea, spaţiile de lucru au fost dezinfectate, iar graficul de lucru a fost refăcut pentru asigurarea continuităţii activităţii medicale, precizează sursa citată. AGERPRES/ (AS- autor: Anamaria Constantin, editor: Karina Olteanu, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”