Premierul a eliberat din funcţie, la cerere, mai mulţi secretari de stat

Premierul Viorica Dăncilă a eliberat din funcţie, la cerere, mai mulţi secretari de stat, de la Ministerul Energiei, Ministerul pentru Relaţia cu Parlamentul, Ministerul Culturii şi Ministerul Agriculturii.

Potrivit unor decizii ale premierului Viorica Dăncilă, publicate în Monitorul Oficial, au fost eliberaţi din funcţia de secretari de stat, la cerere, Marius Dumitraşcu de la Ministerul Energiei, Mihai Huzău de la Ministerul pentru Relaţia cu Parlamentul, Viorel Oprea-Stoian de la Ministerul Culturii, Claudiu Roşu-Mareş de la Ministerul Agriculturii.

De asemenea, a fost eliberat din funcţie, tot la cerere, Vasile Guşatu, care a ocupat funcţia de vicepreşedinte, cu rang de subsecretar de stat, al Autorităţii Competente de Reglementare a Operaţiunilor Petroliere Offshore la Marea Neagră. AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Gest de văcarul satului la birt făcut de Veștea în platou la Euronews

2 Citiți și voi ce spune omul ăsta despre „salvatorul” Veștea

3 Așa o fi?

4 „Pentru mine, e o veste bună” / Cutremur în PNL. Două nume grele din partid își anunță susținerea pentru desemnarea lui Adrian Veștea pentru funcția de …

5 „Aveți o bombă cu ceas în minister. Se numește SIPA”