Premierul a eliberat din funcţie, la cerere, mai mulţi secretari de stat

Premierul Viorica Dăncilă a eliberat din funcţie, la cerere, mai mulţi secretari de stat, de la Ministerul Energiei, Ministerul pentru Relaţia cu Parlamentul, Ministerul Culturii şi Ministerul Agriculturii.

Potrivit unor decizii ale premierului Viorica Dăncilă, publicate în Monitorul Oficial, au fost eliberaţi din funcţia de secretari de stat, la cerere, Marius Dumitraşcu de la Ministerul Energiei, Mihai Huzău de la Ministerul pentru Relaţia cu Parlamentul, Viorel Oprea-Stoian de la Ministerul Culturii, Claudiu Roşu-Mareş de la Ministerul Agriculturii.

De asemenea, a fost eliberat din funcţie, tot la cerere, Vasile Guşatu, care a ocupat funcţia de vicepreşedinte, cu rang de subsecretar de stat, al Autorităţii Competente de Reglementare a Operaţiunilor Petroliere Offshore la Marea Neagră. AGERPRES


populare
astăzi

1 Surpriză de proporții la CCR! / Trei judecători denunță autosesizarea ilegală a Curții

2 Surpriză de proporții / Rusia ar fi golit celebrul depozit de explozibili de la Cobasna, din Transnistria, supranumit „Hiroshima Europei”!

3 Construcțiile uriașe de pe Autostrada A1 care schimbă Valea Oltului. Cum avansează lucrările la pasajul pentru urși și tuneluri

4 Septembrie se anunță mai cald decât de obicei: Vreme de vară în majoritatea țării

5 Râcă la PSD din cauza lui Georgescu...