Premierul a numit noi secretari de stat la Transporturi şi Dezvoltare

Dragoş Cosmin Lucian Preda, Ministerul Transporturilor, Infrastructurii şi Telecomunicaţiilor, Ludovic Orban, Monitorul Oficial

Dragoş Cosmin Lucian Preda a fost numit în funcţia de secretar de stat la Ministerul Transporturilor, Infrastructurii şi Telecomunicaţiilor printr-o decizie a prim-ministrului Ludovic Orban publicată, marţi, în Monitorul Oficial.

Printr-o altă decizie a premierului, Gheorghe Păsat a fost numit secretar de stat la Ministerul Lucrărilor Publice, Dezvoltării şi Administraţiei.

Tot marţi, Ludovic Orban a dispus eliberarea din funcţie a lui Valentin Koman din funcţia de vicepreşedinte, cu rang de subsecretar de stat, al Oficiului Naţional pentru Jocuri de Noroc. AGERPRES


populare
astăzi

1 Așa o fi? / Asta e țara în care am ajuns să trăim?

2 De citit ce spune omul ăsta, cam singurul care nu vinde iluzii...

3 BREAKING Sechestru pe toate bunurile lui Raed Arafat. Procurorii reclamă un prejudiciu de 4,4 milioane de lei

4 Băsescu: „Era o cămară întreagă cu șobolani roșii și galbeni” / Fostul președinte îl critică pe Bolojan și spune că Nicușor Dan „nu poate servi țara”

5 Țara în care am ajuns să trăim... În alte vremuri, ăsta ar fi pățit-o rău de tot. Acum a pierdut doar o sinecură...