Premierul Cioloș și ministrul Motoc îi vizitează pe militarii români din Kosovo și Bosnia Herțegovina

Premierul Cioloș și ministrul Motoc îi vizitează pe militarii români din Kosovo și Bosnia Herțegovina

Premierul Dacian Cioloș și ministrul Apărării Naționale, Mihnea Motoc, efectuează vineri o vizită în Kosovo și Bosnia și Herțegovina, informează un comunicat al Guvernului, transmis AGERPRES.

 Potrivit sursei citate, cei doi demnitari vor avea discuții oficiale cu comandanții misiunilor NATO (KFOR și NATO Sarajevo) și ai Uniunii Europene (EUFOR) și se vor întâlni cu militarii români participanți la misiuni în Balcanii de Vest.

De asemenea, ei vor vizita spațiile de lucru ale militarilor și vor depune o coroană de flori la monumentul ridicat în onoarea sublocotenentului post-mortem Remus Brânzan, care a căzut la datorie în timpul unei misiuni de lărgire a coridorului Gorazde, în timp ce conducea excavatorul pe o pantă abruptă din Bosnia și Herțegovina.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?