Premierul Ciucă - discuţie telefonică cu şeful Guvernului de la Chişinău; domeniile prioritare de cooperare, pe agendă

Prim-ministrul Nicoale Ciucă a anunţat că a avut o convorbire telefonică, vineri, cu premierul moldovean Natalia Gavriliţă în cadrul căreia s-au abordat prevederile Foii de parcurs privind domeniile prioritare de cooperare România - Republica Moldova.

"Am avut astăzi o convorbire telefonică cu prim-ministrul Republicii Moldova, doamna Natalia Gavriliţă. Am discutat despre prevederile Foii de parcurs privind domeniile prioritare de cooperare România - Republica Moldova, semnată la 23 noiembrie 2021. Am transmis deschiderea şi disponibilitatea României pentru Republica Moldova, urmând ca, în perioada următoare, să stabilim şi o întrevedere oficială", a scris Nicolae Ciucă, pe pagina sa de Facebook. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...