Premierul face luni al doilea test privind noul coronavirus

Premierul Ludovic Orban va efectua luni dimineaţă al doilea test privind noul coronavirus, iar, în cazul în care rezultatul va fi negativ, prim-ministrul va încheia perioada de izolare de 14 zile, a anunţat, duminică, Guvernul.

"Prim-ministrul Ludovic Orban va efectua în cursul dimineţii de luni, 23 martie a.c., al doilea test privind noul coronavirus (COVID-19), urmând ca, în situaţia în care rezultatul acestuia va fi negativ, premierul să-şi încheie perioada de izolare de 14 zile. În acest caz, în cursul zilei de marţi, 24 martie ac, prim-ministrul Ludovic Orban îşi va relua activitatea curentă la Palatul Victoria", a precizat sursa citată.

Premierul a făcut primul test în data de 13 martie, după ce a venit în contact cu senatorul Vergil Chiţac, în cadrul reuniunii Biroului Politic Naţional al PNL din 9 martie. Testul din 13 martie a avut rezultat negativ. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...