Premierul Japoniei, evacuat după o explozie în timpul unui discurs VIDEO

Premierul Japoniei, evacuat după o explozie în timpul unui discurs VIDEO

Premierul japonez Fumio Kishida a fost evacuat după ce s-a auzit o explozie urmată de o degajare de fum în timp ce ţinea un discurs în departamentul Wakayama (vestul ţării), au raportat sâmbătă media locale, scrie AFP.

Fumio Kishida

Fumio Kishida este teafăr. FOTO EPA EFE (Arhivă)

Premierul nipon este teafăr şi nevătămat , iar un individ a fost arestat la faţa locului , a informat postul naţional de televiziune NHK şi alte media japoneze, scrie Agerpres.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 „O cobzăreală de doi bani” / „M-am săturat ca de mere pădurețe de Cassandrele care prevăd prăbușirea țării”

2 Cum s-a prăbușit discursul propagandei ruse după loviturile lui Trump: „Ne vor zdrobi”

3 Frații machiavelici și „spărgătorul de cranii” / Care sunt cele „patru familii” care se luptă pentru putere în Venezuela

4 BREAKING „Frapant” / În Franța a avut loc anul trecut un eveniment demografic nemaivăzut de la sfârșitul celui de-al Doilea Război Mondial!

5 „Acestea sunt concluziile mele după ce m-am mutat într-unul dintre cele mai bogate state din America lui Trump”