Premierul Orban a schimbat conducerea ANSVSA

Premierul Ludovic Orban i-a eliberat joi din funcţie pe preşedintele şi pe unul dintre vicepreşedinţii Autorităţii Naţionale Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor.

Potrivit unor decizii ale premierului publicate în Monitorul Oficial, Geronimo Răducu Brănescu a fost eliberat din funcţia de preşedinte cu rang se secretar de stat al ANSVSA. Premierul l-a desemnat pe vicepreşedintele instituţiei, Csutak Nagy Laszlo, să exercită atribuţiile preşedintelui până la numirea unui nou conducător al ANSVSA.

Tot joi, premierul l-a eliberat pe Traian Cristian Petcu din funcţia de vicepreşedinte al ANSVSA, cu rang de subsecretar de stat. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?