Premierul Republicii Moldova - în vizită oficială la Bucureşti

Premierul Republicii Moldova, Natalia Gavriliţa, va efectua joi o vizită oficială la Bucureşti.

Oficialul moldovean va fi primită cu onoruri militare, la Palatul Victoria, de către omologul său, premierul Nicolae Ciucă.

La finalul întrevederii oficiale, cei doi prim-miniştri vor susţine declaraţii de presă comune.

Natalia Gavriliţa va avea, ulterior, o întrevedere cu preşedintele Camerei Deputaţilor, Marcel Ciolacu, la Parlament.

În cursul după-amiezii, şeful Guvernului de la Chişinău va fi primit de preşedintele Klaus Iohannis la Palatul Cotroceni. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...