Premierul Republicii Moldova, Maia Sandu, în vizită oficială la Bucureşti, marţi

Premierul Republicii Moldova, Maia Sandu, se va afla în vizită oficială la Bucureşti, marţi, a anunţat, luni, ministrul de Externe, Teodor Meleşcanu, într-o conferinţă de presă comună cu omologul său moldovean, Nicolae Popescu.

"Apreciem în mod deosebit vizita primului ministru Maia Sandu (...), prima vizită de la preluarea mandatului. O aşteptăm pe doamna prim-ministru mâine, la Bucureşti", a afirmat şeful diplomaţiei române.

El a spus că aceasta va fi ocazie de analizare a reformelor în Republica Moldova. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...