Premierul României, Mihai Tudose, efectuează vineri prima sa vizită de lucru în Republica Moldova

Premierul României, Mihai Tudose, efectuează vineri prima sa vizită de lucru în Republica Moldova

Prim-ministrul României, Mihai Tudose, va efectua vineri, 21 iulie, prima sa vizită de lucru în Republica Moldova, unde va avea o întrevedere bilaterală cu omologul său Pavel Filip, informează joi un comunicat de presă al guvernului de la Chișinău transmis AGERPRES.

După întrevederea dintre cei doi șefi de guvern, discuțiile vor continua în cadrul delegațiilor oficiale din cele două țări. Pavel Filip și Mihai Tudose vor susține o conferință de presă comună și vor participa la ceremonia de predare a unor microbuze donate de guvernului României.

Totodată, Mihai Tudose va avea o întrevedere și cu președintele Parlamentului Republicii Moldova, Andrian Candu.

AGERPRES


populare
astăzi

1 „Instituțiile statului au reacționat cu întârziere la conduita infracțională a acestui inculpat”

2 De citit... / De unde rezultă ce porcării se fac pe banii noștri...

3 Premieră în emisiunea lui Soloviov, propagandistul Kremlinului: S-a recunoscut dezastrul din economia Rusiei și șomajul în creștere

4 Femeia care a atacat-o cu ranga pe senatoarea POT Valentina Aldea: „Este amanta soțului meu. E o luptă continuă între mine și ea”

5 O senatoare POT a fost atacată cu ranga de soția unui bărbat cu care ar avea o relație: „Nu este subiect de bășcălie”