Premierul slovac Robert Fico, supus unor examene medicale la centrul național pentru boli cardiovasculare

Prim-ministrul slovac Robert Fico a fost internat joi la centrul național pentru boli cardiovasculare, unde este supus unui examen medical neprogramat, a anunțat purtătoarea de cuvânt, citată de Reuters.

"Pot confirma că prim-ministrul este supus unor examene medicale la Institutul național pentru boli cardiovasculare", a declarat Beatrice Szaboova.

Vizita prevăzută pentru joi a lui Robert Fico în Cehia a fost anulată, din motive de sănătate, a mai precizat purtătoarea de cuvânt.

Robert Fico a fost desemnat să conducă un nou guvern după ce partidul său Smer-SD (centru-stânga) s-a clasat pe primul loc la alegerile parlamentare organizate pe 5 martie și în care a pierdut majoritatea absolută.

AGERPRES/(AS — autor: Irina Cristea, editor: Gabriela Ionescu, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...