Premierul Sorin Grindeanu efectuează, miercuri și joi, o vizită în Israel

Premierul Sorin Grindeanu efectuează, miercuri și joi, o vizită la Ierusalim, în Israel.

Potrivit Biroul de presă al Guvernului, programul oficial al vizitei va include, joi, o serie de întâlniri.

La începutul ședinței de Guvern din 5 aprilie, premierul Grindeanu a anunțat că va efectua, la începutul lunii mai, două deplasări importante, în Israel și în Austria.

"Vor fi ocaziile perfecte pentru îmbunătățirea relațiilor politice, dar mai ales a relațiilor economice dintre țările noastre", a mai afirmat, la vremea respectivă, șeful Executivului.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...