Premierul Viorica Dăncilă - vizită în SUA; va participa la Conferinţa Comitetului Americano-Israelian pentru Politici Publice

Prim-ministrul Viorica Dăncilă se va afla, de sâmbătă până marţi, într-o vizită în Statele Unite ale Americii, unde va participa la Conferinţa Comitetului Americano-Israelian pentru Politici Publice (AIPAC).

"Vizita are loc ca urmare a invitaţiei pe care preşedintele AIPAC, Morton Fridman, şi directorul executiv AIPAC, Howard Kohr, au adresat-o prim-ministrului României. Vizita reflectă intensificarea dialogului bilateral şi se încadrează în eforturile susţinute ale Guvernului României de a consolida şi dezvolta parteneriatele pe care România le are cu Statele Unite şi Israel", a informat vineri Guvernul, printr-un comunicat de presă remis AGERPRES. AGERPRES


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA