Premierul Viorica Dăncilă - vizită în SUA; va participa la Conferinţa Comitetului Americano-Israelian pentru Politici Publice

Prim-ministrul Viorica Dăncilă se va afla, de sâmbătă până marţi, într-o vizită în Statele Unite ale Americii, unde va participa la Conferinţa Comitetului Americano-Israelian pentru Politici Publice (AIPAC).

"Vizita are loc ca urmare a invitaţiei pe care preşedintele AIPAC, Morton Fridman, şi directorul executiv AIPAC, Howard Kohr, au adresat-o prim-ministrului României. Vizita reflectă intensificarea dialogului bilateral şi se încadrează în eforturile susţinute ale Guvernului României de a consolida şi dezvolta parteneriatele pe care România le are cu Statele Unite şi Israel", a informat vineri Guvernul, printr-un comunicat de presă remis AGERPRES. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?