Premierul Viorica Dăncilă - vizită în SUA; va participa la Conferinţa Comitetului Americano-Israelian pentru Politici Publice

Prim-ministrul Viorica Dăncilă se va afla, de sâmbătă până marţi, într-o vizită în Statele Unite ale Americii, unde va participa la Conferinţa Comitetului Americano-Israelian pentru Politici Publice (AIPAC).

"Vizita are loc ca urmare a invitaţiei pe care preşedintele AIPAC, Morton Fridman, şi directorul executiv AIPAC, Howard Kohr, au adresat-o prim-ministrului României. Vizita reflectă intensificarea dialogului bilateral şi se încadrează în eforturile susţinute ale Guvernului României de a consolida şi dezvolta parteneriatele pe care România le are cu Statele Unite şi Israel", a informat vineri Guvernul, printr-un comunicat de presă remis AGERPRES. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului