Premierul Viorica Dăncilă participă la o şedinţă a liderilor coaliţiei la Parlament (surse)

Premierul Viorica Dăncilă participă, luni după-amiază, la o şedinţă a liderilor coaliţiei de guvernare, organizată la Palatul Parlamentului, au precizat surse guvernamentale.

Viorica Dăncilă a plecat de la Palatul Victoria în jurul orei 17,15.

Potrivit agendei anunţate anterior de Executiv, prim-ministrul trebuia să ia parte, la Palatul Victoria, la evenimentul de lansare a două apeluri de proiecte sociale, finanţate din fonduri europene, împreună cu ministrul Fondurilor Europene, Rovana Plumb, şi cu ministrul Muncii şi Justiţiei Sociale, Marius Budăi, programat la ora 17,30. AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Răsturnare de situație? / „Mai trebuie votată moțiunea de cenzură de marți?" / S-a răzgândit Simion? O nouă țeapă pentru PSD?

2 Motivul crimei care a îngrozit Elveția: de la viața „perfectă” la buncărul în care o fostă Miss a fost dezmembrată de „soțul perfect”

3 „Am văzut ieșiri mari de bani din țară zilele astea!”

4 VIDEO Culise, trădări și scenarii. Tot ce trebuie să știi despre moțiunea de cenzură

5 BREAKING Armata Rusiei se prăbușește pe frontul din Ucraina