Premierul Viorica Dăncilă participă la o şedinţă a liderilor coaliţiei la Parlament (surse)

Premierul Viorica Dăncilă participă, luni după-amiază, la o şedinţă a liderilor coaliţiei de guvernare, organizată la Palatul Parlamentului, au precizat surse guvernamentale.

Viorica Dăncilă a plecat de la Palatul Victoria în jurul orei 17,15.

Potrivit agendei anunţate anterior de Executiv, prim-ministrul trebuia să ia parte, la Palatul Victoria, la evenimentul de lansare a două apeluri de proiecte sociale, finanţate din fonduri europene, împreună cu ministrul Fondurilor Europene, Rovana Plumb, şi cu ministrul Muncii şi Justiţiei Sociale, Marius Budăi, programat la ora 17,30. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului