Președintele a vorbit o jumătate de oră cu Grindeanu

Președintele Klaus Iohannis s-a întâlnit, joi, la Palatul Cotroceni, cu Sorin Grindeanu, propus de PSD-ALDE pentru funcția de premier, a declarat pentru AGERPRES Mădălina Dobrovolschi, purtătorul de cuvânt al șefului statului. Întâlnirea a început la ora 12,00.

Premierul propus de coalitia PSD-ALDE a stat la Cotroceni circa jumatate de ora.

Există toate șansele ca președintele să anunțe azi decizia sa privind această nouă nominalizare.

Reamintim că ieri Comitetul Executiv al PSD l-a desemnat pe șeful CJ Timiș, Sorin Grindeanu, pentru funcția de prim-ministru. Este a doua propunere făcută de Coaliția PSD+ALDE președintele Klaus Iohannis după respingerea fără explicații a lui Sevin Shhaideh.
 
 



populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului