Președintele a vorbit o jumătate de oră cu Grindeanu

Președintele Klaus Iohannis s-a întâlnit, joi, la Palatul Cotroceni, cu Sorin Grindeanu, propus de PSD-ALDE pentru funcția de premier, a declarat pentru AGERPRES Mădălina Dobrovolschi, purtătorul de cuvânt al șefului statului. Întâlnirea a început la ora 12,00.

Premierul propus de coalitia PSD-ALDE a stat la Cotroceni circa jumatate de ora.

Există toate șansele ca președintele să anunțe azi decizia sa privind această nouă nominalizare.

Reamintim că ieri Comitetul Executiv al PSD l-a desemnat pe șeful CJ Timiș, Sorin Grindeanu, pentru funcția de prim-ministru. Este a doua propunere făcută de Coaliția PSD+ALDE președintele Klaus Iohannis după respingerea fără explicații a lui Sevin Shhaideh.
 
 



populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan