Președintele Agenției Naționale pentru Protecția Mediului, revocat din funcție

Președintele Agenției Naționale pentru Protecția Mediului, Toma Florin Petcu, a fost revocat joi din funcție de premierul Dacian Cioloș, în locul său fiind numit Ioan Gherheș. Tot joi, Adrian Cristinel Bădilă a fost schimbat din funcția de secretar de stat la Ministerul pentru Consultare Publică și Dialog Civic.

Totodată, premierul l-a numit pe Lucian Vărșăndan secretar de stat în Ministerul Culturii.

Deciziile au fost publicate în Monitorul Oficial.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...