Președintele, întâlniri cu premierul Orban și miniștrii

Președintele Klaus Iohannis are în această perioadă o serie de întâlniri cu miniștrii și premierul Ludovic Orban, discuțiile vizând agenda guvernamentală pentru fiecare domeniu în parte, susțin surse guvernamentale. Formatul discuțiilor este președinte-premier-ministru.

În cursul zilei de miercuri sunt programate întâlniri, pe rând, cu miniștrii Lucian Bode, Virgil Popescu, Adrian Oros și Florin Cîțu, urmând ca în zilele următoare să aibă loc discuții cu ceilalți miniștri ai Cabinetului.

Marți seara au avut loc discuții cu Bogdan Aurescu.


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...