Preşedintele Iohannis a semnat decretele de eliberare din funcţie a doi magistraţi

Preşedintele Klaus Iohannis a semnat, vineri, două decrete privind eliberarea din funcţie a unor magistraţi, a anunţat Administraţia Prezidenţială.

 Astfel, preşedintele a semnat un decret privind eliberarea din funcția de judecător la Tribunalul Bucureşti a Florentinei Vasilăţeanu prin pensionare, la data de 1 septembrie.

 De asemenea, şeful statului a decis eliberarea din funcția de procuror în cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism - Biroul Teritorial Bistriţa Năsăud, prin pensionare, a lui Ioan Florentin Lumperdean, tot de la data de 1 septembrie. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?