Preşedintele Iohannis a semnat decretele de eliberare din funcţie a doi magistraţi

Preşedintele Klaus Iohannis a semnat, vineri, două decrete privind eliberarea din funcţie a unor magistraţi, a anunţat Administraţia Prezidenţială.

 Astfel, preşedintele a semnat un decret privind eliberarea din funcția de judecător la Tribunalul Bucureşti a Florentinei Vasilăţeanu prin pensionare, la data de 1 septembrie.

 De asemenea, şeful statului a decis eliberarea din funcția de procuror în cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism - Biroul Teritorial Bistriţa Năsăud, prin pensionare, a lui Ioan Florentin Lumperdean, tot de la data de 1 septembrie. AGERPRES


populare
astăzi

1 Relaxare la admitere / Peste 40 de facultăți primesc studenți pe bază de dosar în 2026

2 De citit ce spune omul ăsta, cam singurul care nu vinde iluzii...

3 Hopa, ce avem noi aici, nea Ilie?

4 Țara în care am ajuns să trăim... În alte vremuri, ăsta ar fi pățit-o rău de tot. Acum a pierdut doar o sinecură...

5 Așa o fi? / Să-i credem pe ruși?