Preşedintele Iohannis a semnat decretele de eliberare din funcţie a doi magistraţi

Preşedintele Klaus Iohannis a semnat, vineri, două decrete privind eliberarea din funcţie a unor magistraţi, a anunţat Administraţia Prezidenţială.

 Astfel, preşedintele a semnat un decret privind eliberarea din funcția de judecător la Tribunalul Bucureşti a Florentinei Vasilăţeanu prin pensionare, la data de 1 septembrie.

 De asemenea, şeful statului a decis eliberarea din funcția de procuror în cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism - Biroul Teritorial Bistriţa Năsăud, prin pensionare, a lui Ioan Florentin Lumperdean, tot de la data de 1 septembrie. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

5 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți