Președintele Iohannis efectuează o vizită privată în Spania

Președintele Klaus Iohannis se va afla în perioada 17-22 aprilie într-o vizită privată în Regatul Spaniei, a anunțat, luni, Administrația Prezidențială.

Șeful statului și-a petrecut sărbătorile pascale la Sibiu, alături de familie, ca și anul trecut. Soții Iohannis au participat la slujba de Înviere de la Biserica Romano-Catolică, precum și la slujba de duminică.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Noi amănunte despre tentativa de lovitură de stat din China / Lui Xi Jinping i-ar fi trecut glonțul pe la urechi la propriu!

2 Așa o fi, să-i credem? / În drumul spre OCDE, România abrogă temporar un articol controversat din Codul fiscal

3 Stiglitz / Noua eră a imperiului american nu se va încheia bine nici pentru SUA, nici pentru restul lumii

4 Cine este Sorin Cîrstea, generalul numit de Nicușor Dan consilier de stat și secretar al CSAT

5 Avram Iancu le cere românilor să-i doneze bani pentru a-și cumpăra o mașină nouă: „Cel mai ieftin model este 19.500 euro”