Preşedintele Iohannis l-a decorat post-mortem pe Ilie Balaci

Preşedintele Klaus Iohannis a semnat luni decretul de decorare post-mortem a fotbalistului Ilie Balaci.

Potrivit unui comunicat al Administraţiei Prezidenţiale, şeful statului a conferit post-mortem Ordinul Naţional "Serviciul Credincios" în grad de Cavaler fotbalistului Ilie Balaci în semn de "deosebită apreciere şi admiraţie pentru remarcabila sa carieră de fotbalist, pentru talentul cu care a promovat, timp de mai multe decenii, valoarea 'sportului rege' şi spiritul de fairplay în rândul tinerelor generaţii de sportivi.

Fostul mare fotbalist Ilie Balaci a murit duminică la vârsta de 62 de ani, în urma unui atac cerebral. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

3 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

4 O informație interesantă

5 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”