Președintele Iohannis participă, miercuri, la ceremonia militară din Parcul Carol

Președintele Klaus Iohannis participă miercuri la ceremonia militară cu prilejul Zilei Armatei României care va avea loc în Parcul Carol din Capitală, potrivit agendei șefului statului publicată pe site-ul Administrației Prezidențiale.

 La 25 octombrie este sărbătorită Ziua Armatei României. Cu această ocazie, va fi arborat Drapelul național la sediile instituțiilor militare, se va ridica Marele Pavoaz la bordul navelor militare maritime și fluviale și vor fi organizate ceremonii militare și activități comemorative în toate garnizoanele din țară, în teatrele de operații și în țările în care România are acreditați atașați ai Apărării, potrivit mapn.ro.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Dan Șucu, patronul Rapidului, agent al Securității cu un nume emblematic / Povestea de informator a lui „Mircea Crișan”

2 Expert / Decizia de a ține închiși 42 km de autostradă gata pune vieți în pericol

3 Rusia trăiește acum scenariul de coșmar energetic pe care-l promitea Europei

4 Așa o fi? / România ar plăti dublu prețul reglementat pentru gazele din Marea Neagră

5 BREAKING Procurorii DNA fac percheziții la Oficiul Național pentru Jocuri de Noroc