Preşedintele Iohannis se întâlneşte cu ambasadorii români

Preşedintele Klaus Iohannis îi primeşte, marţi, la Palatul Cotroceni, pe şefi de misiuni şi consulii generali cu prilejul Reuniunii anuale a diplomaţiei române.

Reuniunea se desfăşoară până miercuri la Bucureşti şi este organizată de Ministerul Afacerilor Externe, tema din acest an fiind "Diplomaţia - un pilon al României Centenare".

Invitatul special al reuniunii este ministrul federal al Afacerilor Externe al Germaniei, Heiko Maas, cu care şeful statului s-a întâlnit luni. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă