Preşedintele Iohannis se întâlneşte joi cu conducerea CSM

Preşedintele Klaus Iohannis va avea joi, la ora 11,00, la Palatul Cotroceni, o întâlnire cu preşedintele Consiliului Superior al Magistraturii (CSM), Nicoleta Margareta Tînţ, şi cu vicepreşedintele CSM, Tatiana Toader, a informat Administraţia Prezidenţială.


Potrivit sursei citate, întâlnirea are loc la solicitarea conducerii CSM.

Tot miercuri, Consiliul Superior al Magistraturii a anunţat va avea loc întâlnirea între conducerea Consiliului şi preşedintele României, "având ca subiect de discuţie tema eliminării pensiei de serviciu a magistraţilor, ca urmare a votului exprimat în Parlamentul Romaniei în data de 28 ianuarie". AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...