Preşedintele Iohannis se întâlneşte joi cu conducerea CSM

Preşedintele Klaus Iohannis va avea joi, la ora 11,00, la Palatul Cotroceni, o întâlnire cu preşedintele Consiliului Superior al Magistraturii (CSM), Nicoleta Margareta Tînţ, şi cu vicepreşedintele CSM, Tatiana Toader, a informat Administraţia Prezidenţială.


Potrivit sursei citate, întâlnirea are loc la solicitarea conducerii CSM.

Tot miercuri, Consiliul Superior al Magistraturii a anunţat va avea loc întâlnirea între conducerea Consiliului şi preşedintele României, "având ca subiect de discuţie tema eliminării pensiei de serviciu a magistraţilor, ca urmare a votului exprimat în Parlamentul Romaniei în data de 28 ianuarie". AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

5 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți