Preşedintele Iohannis va avea luni o şedinţă de evaluare cu premierul şi mai mulţi miniştri pe tema COVID-19

Preşedintele Klaus Iohannis va avea luni, la Palatul Cotroceni, o şedinţă de evaluare şi prezentare a măsurilor cu privire la gestionarea epidemiei COVID-19 cu prim-ministrul Ludovic Orban, ministrul Finanţelor Publice, Vasile Cîţu, ministrul Economiei, Energiei şi Mediului de Afaceri, Virgil Popescu, ministrul Apărării Naţionale, Nicolae Ciucă, ministrul Fondurilor Europene, Marcel Boloş, şi ministrul Transporturilor, Infrastructurii şi Comunicaţiilor, Lucian Bode, a informat Administraţia Prezidenţială.

Şedinţa va avea loc la ora 12,30.

La finalul reuniunii, şeful statului va susţine o declaraţie de presă. AGERPRES


populare
astăzi

1 Cum afli exact când te poți pensiona. Calculatorul CNPP care arată vârsta de pensionare actualizată

2 Ingredientul care ajută digestia, scade colesterolul și reglează glicemia natural rapid. Opt beneficii cheie

3 Stadiul lucrărilor pe A0 Nord, lotul Afumați - Pantelimon. CNAIR cere constructorului chinez să mobilizeze mai mulți muncitori

4 Șoșoacă, mesaj din Rusia / „Uitați-vă și voi ce frumos e. Ăștia sunt extrem de civilizați, bă, eu n-am văzut atâta verdeață”

5 Prima cale ferată din România, construită acum peste 150 de ani, intră în modernizare. Când este estimată reluarea circulației