Preşedintele Iohannis va avea o întrevedere cu Theresa May, pe 14 noiembrie, la Londra (surse)

Preşedintele Iohannis va avea o întrevedere cu Theresa May, pe 14 noiembrie, la Londra (surse)

Preşedintele Klaus Iohannis va avea o întrevedere cu prim-ministrul Regatului Unit al Marii Britanii şi Irlandei de Nord, Theresa May, pe 14 noiembrie, la Londra, la invitaţia premierului britanic, au declarat vineri surse oficiale pentru AGERPRES.

Potrivit surselor citate, întâlnirea dintre cei doi oficiali va avea loc la sediul Guvernului britanic din 10 Downing Street.

În cursul aceleiaşi zile, Klaus Iohannis va participa, la Palatul Buckingham, la recepţia prilejuită de împlinirea vârstei de 70 de ani de către Charles, Prinţ de Wales, în urma invitaţiei primite din partea reginei Elisabeta a II-a. AGERPRES


populare
astăzi

1 Așa o fi? / Știința oficială i-a declarat lucrările „pseudoștiință”. Colegii râdeau. Presa îl acuza de șarlatanie

2 VIDEO Uite o chestie care merită văzută și care spune multe despre unele personaje „glorioase” după decembrie 1989...

3 BREAKING Dispare rețeta de la medicul de familie / „Vă duceți la o farmacie, pe baza CNP-ului sau a cardului de sănătate sau a noii cărți de identitate”

4 „Donald J. Trump m-a violat împreună cu Jeffrey Epstein”. Ce dezvăluie noile documente din dosarele care-l vizează pe infractorul sexual

5 Milionarul român, care s-a lăfăit în banii celor de la Dinamo, a murit singur și uitat de lume. „Îi dădea bani Elenei Cîrstea. S-a separat de soție”