Președintele Iohannis, vizită de weekend la Lacul Bucura din Munții Retezat

Președintele Klaus Iohannis și soția sa, Carmen, s-au aflat în acest sfârșit de săptămână în zona Munților Retezat, ei pozându-se cu turiștii aflați în zona Lacului Bucura, care au postat ulterior fotografiile pe Facebook.

"Normalitate, bun simț, simplitate! Ieri în Munții Retezat la Bucura lângă refugiul salvamonților! Vă las pe voi să descoperiți! Surprize, surprize! Fără coloane oficiale și elicopter! RESPECT!", este comentariul postat de Manuela Matits, la o postare cu mai multe fotografii cu președintele Iohannis.

Șeful statului a mai vizitat și în alte weekend-uri din ultimii ani obiective turistice din zona munților Retezat sau a schiat în Munții Șureanu, el acceptând și în acele ocazii să se pozeze cu turiștii care i-au solicitat să apară în fotografii.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Părinții primarului Negoiță au dat 2,8 milioane de euro pe o vilă în Italia în Civitavecchia cu 23 de camere și un restaurant pe plajă

2 Pericolul unei revolte la Moscova a apropiaților lui Serghei Șoigu. Presa rusă: Kremlinul blochează internetul în centrul capitalei ruse

3 Recomandarea Barclays către investitori: Vindeți titlurile României și cumpărați-le pe cele ale Ungariei!

4 DOCUMENTE Miza e protejarea lui Voineag / Conflict major între CSM-Secția pentru procurori și Inspecția Judiciară din cauza documentarului Recorder

5 SUA a cerut Israelului să nu mai atace unele obiective din Iran. Motivele îngrijorării Washingtonului