Președintele Islandei și-a spart nasul în baie

Președintele islandez, Guđni Jóhannesson, a povestit că și-a spart nasul în baie, unde a căzut după ce a leșinat din cauza apei "prea fierbinți", informează vineri AFP.

Ceea ce trebuia să fie "o baie caldă și confortabilă s-a dovedit a fi (o baie) prea caldă și prea confortabilă", a comentat joi pe Facebook președintele, fost profesor de istorie în vârstă de 49 de ani.

Guđni Jóhannesson, ale cărui funcții prezidențiale au, în esență, un caracter protocolar, a declarat că a fost imediat dus la spital, unde i-au fost puse copci, adăugând că se simte bine, chiar dacă rana sa era clar vizibilă.

Jóhannesson nu este membru al vreunui partid politic tradițional și se bucură de o mare popularitate de când a fost ales în iunie 2016 președinte al acestei țări de 345.000 de locuitori.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Un document care dă fiori...

2 AUDIO Aflăm în premieră că puteam plăti toți mai puțin la curent, dar nu s-a vrut / Bolojan, acuzații grave la adresa Hidroelectrica!

3 Mirări și întrebări în Securistan / Câteva lucruri care nu se leagă / Cine trage sforile în criza politică?

4 Foarte interesante amănunte...

5 BREAKING Bombă în PSD! / Rafila s-a opus de la bun început oricărei renegocieri cu Pfizer. Proba este o adresă către premierul Ciucă