Președintele Klaus Iohannis, primit cu onoruri militare la Centrul Administrativ ''Mihai Kogălniceanu'' din Constanța

Președintele Klaus Iohannis a fost primit, joi, la Centrul Administrativ ''Mihail Kogălniceanu" din Constanța, cu onoruri militare.

Șeful statului a fost întâmpinat de șeful Statului Major General, general Nicolae Ciucă.

După ceremonialul militar Iohannis se întâlnește cu președintele Comitetului Militar al NATO, general Petr Pavel.

Ulterior, va vizita centrul și se va întâlni cu piloții români și englezi care asigură misiunea de Poliție Aeriană Întărită. La final, va avea loc un exercițiu de zbor cu aeronave MIG 21 Lancer, F-16 și Eurofighter Typhoon.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului