Preşedintele PNL Prahova îşi anunţă susţinerea pentru Florin Cîţu la şefia partidului

Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, a anunţat, joi seară, că îl susţine pe premierul Florin Cîţu la alegerile pentru funcţia de preşedinte al partidului.

"Am promis că, după încheierea alegerilor în cele mai multe organizaţii judeţene ale PNL, voi decide care este opţiunea mea cu privire la viitoarea conducere a partidului. Începând de astăzi, fac parte din echipa lui Florin Cîţu. (...) Cred în nevoia reformării şi modernizării PNL şi sunt sigur că parteneriatul Preşedinte - Guvern - majoritate parlamentară formată în jurul PNL va aduce o viaţă mai bună pentru toţi românii", a scris Dumitrescu pe pagina sa de Facebook.



El a anunţat, totodată, că va candida din partea echipei lui Florin Cîţu pentru o funcţie de prim-vicepreşedinte al partidului la Congresul PNL din 25 septembrie. AGERPRES


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 Ce pregătește PSD / Culisele puciului împotriva lui Bolojan

3 Controale la domiciliu pentru 7 milioane de români: Poliția va verifica asigurările obligatorii de locuință

4 Noul șef al ITM București, surprins că vine la serviciu cu un Lamborghini de 300.000 de euro. Bolidul nu apare în declarația de avere

5 „Bă, tu mă faci pe mine borfaș? Mi-am dat viața pentru partid” / Bătaie în AUR