Preşedintele PNL va efectua o vizită în Germania; va avea o întâlnire cu Angela Merkel (surse)

Preşedintele PNL, Ludovic Orban, va efectua de duminică până marţi o vizită în Germania, unde are programate întâlniri cu mai mulţi oficiali, între care şi cancelarul Angela Merkel, potrivit unor surse liberale.

Sursele citate au precizat joi, pentru AGERPRES, că întâlnirea dintre Ludovic Orban şi preşedintele CDU, cancelarul Angela Merkel, va avea loc luni.

Liderul liberalilor urmează să aibă în Germania întrevederi şi cu oficiali guvernamentali şi parlamentari, precum şi cu reprezentanţi ai mediului de afaceri. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

5 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți