Președintele PSD al Consiliului Județean Dolj, infectat cu Covid-19. Acesta s-a internat în spital

Președintele Consiliului Județean Dolj, Ion Prioteasa, a fost confirmat cu Covid-19. Chiar dacă nu prezintă încă simptome, acesta a decis să meargă să se interneze în spital, dat fiind că mai are și alte probleme de sănătate – transmite  jurnalulolteniei.ro.

Ion Prioteasa (foto în mijloc) s-a testat, vineri, din proprie inițiativă, dupa ce o femeie – director de PR în cadrul instituției pe care o conduce – a fost confirmată cu Covid-19.

Vicepreședintele Consiliului Județean Dolj s-a testat la rândul său, însă rezultatul a ieșit negativ. DSP ar urma să efectueze luni procedura de dezinfectare a instituției și să decidă în privința angajaților care vor rămâne în izolare.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

5 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți