Președintele s-a pozat cu „marmotele” din presă acreditate la Cotroceni, de 8 Martie

Președintele s-a pozat cu „marmotele” din presă acreditate la Cotroceni. Președintele Klaus Iohannis le-a dăruit flori, cu ocazia Zilei Internaționale a Femeii, jurnalistelor prezente azi la Palatul Cotroceni.

Momentul inedit a avut loc după discursul președintelui cu ocazia vizitei oficiale în România a omologului său sârb, Aleksandar Vucic.

Fotografiile în care Klaus Iohannis le dăruiește flori jurnalistelor au fost postate pe pagina oficială de Facebook a președintelui României, alături de mesajul: „8 Martie, o zi specială în care dăruim cu plăcere flori femeilor și le arătăm, o dată în plus, respectul și prețuirea noastră. La mulți ani!”.



populare
astăzi

1 Dezvăluirile unui fost agent CIA despre jocurile de culise din Orientul Mijlociu: „N-ar fi pentru prima dată când face asta”

2 „I-am livrat șefului Poliției genți pline cu bani. O parte erau pentru Orbán” / Dezvăluirile unui fost interlop din Budapesta

3 Teheranul confirmă armistițiul anunțat de Trump și anunță deblocarea traficului în Strâmtoarea Ormuz

4 O fotografie care a rămas în istorie...

5 CTP, reacție la numirile făcute de Nicușor Dan la parchete: „N-o să-l întreb caragialește: «Amice, ești idiot?»