Preşedintele Universităţii ''Titu Maiorescu'', reţinut pentru 24 de ore

Preşedintele Universităţii "Titu Maiorescu", Iosif Urs, a fost reţinut pentru 24 de ore, joi, de către procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Sector 2, fiind cercetat pentru că ar fi dezvăluit subiectele la examenul de licenţă unor studenţi ai instituţiei de învăţământ.

Alături de el, au mai fost reţinute alte două cadre didactice ale respectivei universităţi. Infracţiunea pentru care cei trei sunt acuzaţi vizează "folosirea, în orice mod, direct sau indirect, de informaţii ce nu sunt destinate publicităţii ori permiterea accesului unor persoane neautorizate la aceste informaţii". AGERPRES


populare
astăzi

1 Recomandarea Barclays către investitori: Vindeți titlurile României și cumpărați-le pe cele ale Ungariei!

2 Modul cum Iranul folosește rachetele nedumerește analiștii militari. Ce ar putea semnala acest lucru

3 Da, este Trump la Moscova. Este de amintit ce-a făcut după ce s-a întors de acolo...

4 Cum a reușit Iranul să lovească unde americanii păreau invincibili. Adevărul incomod pentru Trump: „Asta arată o evaluare greșită”

5 O diplomată aflată la post în Emiratele Arabe Unite critică Parlamentul pentru că a permis SUA să folosească baza Kogălniceanu