Preşedintele Vladimir Putin a ieşit din izolare

Președintele rus Vladimir Putin a petrecut câteva zile în vacanță în Siberia, unde a făcut drumeții și a pescuit, a transmis Kremlinul, după o scurtă perioadă de autoizolare ca măsură de precauție împotriva COVID-19. Putin a anunţat la mijlocul lunii septembrie că va trebui să petreacă „câteva zile” în auto-izolare după ce zeci de persoane din anturajul său s-au îmbolnăvit de COVID-19. A trebuit să-și anuleze inclusiv călătoria în Tadjikistan pentru un summit de securitate./aboboc/gpodea

(REUTERS – 26 septembrie)

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...