Preşedintele Vladimir Putin a ieşit din izolare

Președintele rus Vladimir Putin a petrecut câteva zile în vacanță în Siberia, unde a făcut drumeții și a pescuit, a transmis Kremlinul, după o scurtă perioadă de autoizolare ca măsură de precauție împotriva COVID-19. Putin a anunţat la mijlocul lunii septembrie că va trebui să petreacă „câteva zile” în auto-izolare după ce zeci de persoane din anturajul său s-au îmbolnăvit de COVID-19. A trebuit să-și anuleze inclusiv călătoria în Tadjikistan pentru un summit de securitate./aboboc/gpodea

(REUTERS – 26 septembrie)

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...