Preşedintele Vladimir Putin a ieşit din izolare

Președintele rus Vladimir Putin a petrecut câteva zile în vacanță în Siberia, unde a făcut drumeții și a pescuit, a transmis Kremlinul, după o scurtă perioadă de autoizolare ca măsură de precauție împotriva COVID-19. Putin a anunţat la mijlocul lunii septembrie că va trebui să petreacă „câteva zile” în auto-izolare după ce zeci de persoane din anturajul său s-au îmbolnăvit de COVID-19. A trebuit să-și anuleze inclusiv călătoria în Tadjikistan pentru un summit de securitate./aboboc/gpodea

(REUTERS – 26 septembrie)

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...