Președinție: Generalul Marcel Opriș, trecut în rezervă

Președintele Klaus Iohannis a semnat miercuri decretul privind trecerea în rezervă a generalului Marcel Opriș, șef al Serviciului de Telecomunicații Speciale.

 Potrivit Administrației Prezidențiale, trecerea în rezervă a fost făcută la propunerea directorului Serviciului de Telecomunicații Speciale.

Tot miercuri, șeful statului a semnat decretul privind trecerea în rezervă a generalului maior cu două stele Ioan Balaure din STS.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...