Prim-ministrul bosniac Zoran Tegeltija, pozitiv la noul coronavirus, cu simptome uşoare

Prim-ministrul bosniac Zoran Tegeltija a fost testat pozitiv la noul coronavirus şi a intrat în autoizolare la locuinţa sa, a anunţat sâmbătă guvernul de la Sarajevo, transmite Reuters.

Tegeltija prezintă simptome uşoare de COVID-19, iar starea sa de sănătate este stabilă, precizează comunicatul guvernului.

Bosnia a raportat vineri un număr record de 49 de decese asociate COVID-19 şi 28.000 de cazuri active de infecţie cu noul coronavirus.AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?