Prim-ministrul bosniac Zoran Tegeltija, pozitiv la noul coronavirus, cu simptome uşoare

Prim-ministrul bosniac Zoran Tegeltija a fost testat pozitiv la noul coronavirus şi a intrat în autoizolare la locuinţa sa, a anunţat sâmbătă guvernul de la Sarajevo, transmite Reuters.

Tegeltija prezintă simptome uşoare de COVID-19, iar starea sa de sănătate este stabilă, precizează comunicatul guvernului.

Bosnia a raportat vineri un număr record de 49 de decese asociate COVID-19 şi 28.000 de cazuri active de infecţie cu noul coronavirus.AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...