Prim-ministrul bosniac Zoran Tegeltija, pozitiv la noul coronavirus, cu simptome uşoare

Prim-ministrul bosniac Zoran Tegeltija a fost testat pozitiv la noul coronavirus şi a intrat în autoizolare la locuinţa sa, a anunţat sâmbătă guvernul de la Sarajevo, transmite Reuters.

Tegeltija prezintă simptome uşoare de COVID-19, iar starea sa de sănătate este stabilă, precizează comunicatul guvernului.

Bosnia a raportat vineri un număr record de 49 de decese asociate COVID-19 şi 28.000 de cazuri active de infecţie cu noul coronavirus.AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă