Primarul stațiunii Bușteni, Emanoil Savin, la DNA Ploiești

Primarul stațiunii Bușteni, Emanoil Savin, la DNA Ploiești

Primarul stațiunii Bușteni, Emanoil Savin, s-a prezentat, vineri dimineață, la DNA Ploiești, el declarând presei că a venit pentru a depune o serie de documente. Savin a spus că va depune "o documentație cu Romsilva", în legătură cu un "proiect de apă", adăugând că la Bușteni se lucrează "la niște captări", însă fără a face alte precizări.

Emanoil Savin a anunțat, în martie, că va candida pentru al patrulea mandat din partea PSD, el explicând că, după fuziunea dintre PDL și PNL, nu s-a mai regăsit în noua echipă liberală.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Ceremonie ciudată la Cotroceni. Și Bolojan e de-al „lor”?

2 Câte procente i-ar mai despărți pe Nicușor Dan și George Simion. Sociolog: „Vom avea o cursă strânsă cu participare largă”

3 Năpârca își retrage sprijinul pentru liderul AUR / „Aroganță din partea lui Simion, nu vreau să fie președinte cu mâna mea”

4 „S-a așezat cu nesimțire în față” / La întâlnirea cu românii de aici ar fi ieșit printr-o ușă din spate și a plecat rapid cu o mașină

5 „Noul Obama”