Principesa Margareta a decis anularea călătoriei simbolice cu Trenul Regal din cauza stării de sănătate a regelui

Custodele Coroanei, principesa Margareta, a decis anularea călătoriei simbolice cu Trenul Regal, de 1 Decembrie, din cauza stării de sănătate a fostului suveran al României, regele Mihai I. 

''Datorită stării de sănătate a Majestății Sale, Custodele Coroanei a decis, cu părere de rău, anularea călătoriei cu Trenul Regal de 1 Decembrie din acest an. Călătoria simbolică a Trenului Regal pe traseul prevăzut pentru ziua de astăzi va fi reprogramată la o dată, în cursul anului 2018", se într-un mesajul publicat pe portalul www.romaniaregala.ro.

Principesa Maria a ajuns joi seară la reședința privată din Elveția a regelui, unde îi va sta alături până la mijlocul săptămânii viitoare, conform sursei citate.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

3 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

4 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

5 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”