Prințului William i s-a refuzat cazarea într-un hotel din Amiens

Familiei regale britanice i s-a refuzat rezervarea luni într-un hotel de cinci stele din Amiens, relatează France Info, preluat de Lefigaro.fr. Prințul William și soția sa, Kate Middleton, moștenitori ai coroanei britanice, urmează să meargă în Picardia la vară pentru a comemora centenarul bătăliei de pe Somme. Cererea de rezervare făcută de Quai d'Orsay (Ministerul de Externe francez, n.red.) nu a fost onorată deoarece hotelul va fi plin în acea perioadă.

Conducerea hotelului a invocat motive deontologice pentru a-și explica refuzul de a anula rezervărilor unor oaspeți dintre care "mulți sunt clienți fideli", încheie France Info.

AGERPRES


populare
astăzi

1 „În urmă cu 8-9 ani probabil se lăsa cu arestări” / Procurorul CSM Claudiu Sandu, despre cum șefa Curții de Apel îl scapă de dosar pe Robert Negoiță

2 „A decis să-mi arate cât este de șmecher” / Șofer amendat după ce a claxonat un echipaj de Poliție care nu i-a acordat prioritate

3 Așa o fi? / Dunărea, la un nivel aproape record de scăzut, în ciuda ploilor abundente din România

4 Reportul Loto 6 / 49 atinge 9 milioane de euro; numerele câștigătoare din 2 august

5 Atac uriaș, cu peste 600 de drone, asupra Rusiei. Cel puțin trei ținte majore au fost lovite