Procuror din DIICOT, eliberat din funcţie

Preşedintele Klaus Iohannis a semnat, miercuri, decretul de eliberare din funcţia de procuror la Direcţia de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism (DIICOT) a Marilenei Carp.

Potrivit unui comunicat al Administraţiei Prezidenţiale, Marilena Carp a fost eliberată din funcţie ca urmare a pensionării la data de 16 august.

Tot miercuri, şeful statului a semnat numirea funcţia de procuror la Parchetul de pe lângă Judecătoria Sfântu Gheorghe a lui Ionel Pădurariu prin eliberarea din funcţia de judecător la Judecătoria Zărneşti şi eliberarea din funcţia de judecător la Tribunalul Braşov a lui Ion Busioc, ca urmare a pensionări la data de 15 august. AGERPRES


populare
astăzi

1 Surpriză de proporții la CCR! / Trei judecători denunță autosesizarea ilegală a Curții

2 Surpriză de proporții / Rusia ar fi golit celebrul depozit de explozibili de la Cobasna, din Transnistria, supranumit „Hiroshima Europei”!

3 Construcțiile uriașe de pe Autostrada A1 care schimbă Valea Oltului. Cum avansează lucrările la pasajul pentru urși și tuneluri

4 Septembrie se anunță mai cald decât de obicei: Vreme de vară în majoritatea țării

5 Râcă la PSD din cauza lui Georgescu...