Procurorul George Bucurică, acuzat de agresiune sexuală, s-a prezentat la Parchetul General

Procurorul George Bucurică de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Oraviţa s-a prezentat joi la Parchetul General, el fiind chemat pentru a da explicaţii în legătură cu acuzaţiile de agresiune sexuală pe care i le aduce o femeie.

Potrivit unor oficiali din Parchetul General, George Bucurică a fost chemat la Secţia îndrumare şi control din cadrul PÎCCJ.

Audierea acestuia vine după ce în presă au apărut înregistrări în care George Bucurică ar face avansuri unei femei, care era parte vătămată într-un dosar instrumentat de procuror.

După apariţia înregistrărilor, procurorul general Augustin Lazăr a declarat că se vor face verificări în acest caz. AGERPRES


populare
astăzi

1 Surpriză de proporții la vârful Europei! Polonia a început să cumpere Germania, bucată cu bucată!

2 „Capcana cu miere”. Scandal sexual și acuzații de spionaj înaintea alegerilor din Ungaria. Contracandidatul lui Orban: „M-am lăsat sedus”

3 Tânăra de 33 de ani care a făcut achiziția Carrefour, fiica unuia dintre frații Pavăl, deținătorii Dedeman

4 Mutarea strategică de la Ministerul Apărării. Adevărata miză a centrelor militare, explicată de generalul Bălăceanu

5 Ne urăsc sau ne iubesc? / Adevărul nefiltrat despre ce cred ucrainenii despre români aflat direct de pe străzile Kievului