Proiectul legii salarizării personalului bugetar urmează să intre miercuri în dezbaterea plenului Camerei Deputaților

Proiectul legii salarizării personalului bugetar urmează să intre miercuri în dezbaterea plenului Camerei Deputaților

Proiectul de lege privind salarizarea personalului bugetar urmează să intre miercuri în dezbaterea plenului Camerei Deputaților.

Comisia de muncă a Camerei a dat marți un raport favorabil cu amendamente proiectului de lege. În favoarea raportului au votat 15 deputați, patru s-au abținut și doi au votat împotrivă.

Printre amendamentele votate marți în comisie s-a numărat și cel privind un spor de suprasolicitare neuropsihică de 10% pentru personalul de predare din învățământ, urmând ca acesta să fie acordat de la 1 decembrie 2018.

Proiectul urmează să intre miercuri și la votul final, Camera Deputaților fiind for decizional în acest caz.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Țara în care am ajuns să trăim... / Azi, afacerile familiei lui Laurențiu Blaga, șeful Agenției de Cadastru și Publicitate Imobiliară

2 Lux în Alpi, furie la Moscova. Elita Rusiei petrece în Occident, în timp ce războiul din Ucraina continuă

3 Un articol care dă fiori... Asta ne rezervă viitorul? Acestea sunt „binefacerile” tehnologiei?

4 BREAKING Înregistrări secrete de la vârful conducerii americane scurse în presă

5 Cele 3 schimbări simple de stil de viață care ar putea adăuga aproape un deceniu vieții tale, potrivit unui studiu