Promovabilitate de 24% la cea de-a doua sesiune a Bacalaureatului, înainte de contestații

Promovabilitatea la cea de-a doua sesiune a Bacalaureatului este de 24%, înainte de depunerea contestațiilor, a declarat luni pentru AGERPRES purtătorul de cuvânt al Ministerului Educației, Mirabela Amarandei.

Tot luni, cei interesați pot depune contestații între orele 16,00 — 20,00. Rezultatele finale vor fi făcute publice în data de 1 septembrie.

Pentru susținerea examenului în a doua sesiune a Bacalaureatului s-au înscris 42.261 de absolvenți de liceu, dintre aceștia 27.848 din promoția curentă, iar 14.413 din seriile anterioare.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți și voi ce-a ajuns Cioloș...

2 Așa o fi?

3 „Nu facem consultări oficiale joi și vineri pentru că doi lideri de partid lipsesc din București. Pe cuvântul lui că așa e? E șocant”

4 Voi ce părere aveți? / Are dreptate omul ăsta?

5 „M-au văzut că sunt interesat și au scumpit biletul”. Cum se stabilesc, de fapt, prețurile zborurilor