Propunerile făcute de premier pentru portofoliile de miniştri au ajuns la Cotroceni (surse)

Propunerile făcute de premierul Viorica Dăncilă pentru portofoliile de miniştri au ajuns la Palatul Cotroceni, informează surse oficiale.

Premierul Viorica Dăncilă a anunţat că a decis nominalizarea unor reprezentanţi ai ALDE pentru portofoliile rămase vacante în urma retragerii acestei formaţiuni de la guvernare.

Pentru portofoliul Mediului şi funcţia de viceprim-ministru a fost nominalizată Graţiela Gavrilescu, pentru Energie - Ion Cupă, iar pentru Relaţia cu Parlamentul - Ştefan Băişanu.

De asemenea, Dăncilă i-a nominalizat pe Dan Chirilă la Ministerul Afacerilor Interne, pe Camelia Gavrilă la Educaţie şi pe Dan Matei pentru funcţia de vicepremier pe probleme economice . AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...