Protest Diaspora/ Ştirbu (PNL): Protestatarii din Piaţa Victoriei, gazaţi de Jandarmerie la ordinul lui Dragnea

Deputatul PNL Gigel Ştirbu susţine că Jandarmeria a folosit gaze lacrimogene împotriva manifestanţilor din Piaţa Victoriei la ordinul preşedintelui PSD, Liviu Dragnea.

"Protestatarii din Piaţa Victoriei, gazaţi de Jandarmerie la ordinul lui Dragnea. Este inimaginabil ce se întâmplă în aceste momente în Piaţa Victoriei. Românii din Diaspora, cei care trimit anual miliarde în ţară, românii care au plecat în afară pentru că în ţara lor nu-şi permiteau un trai decent, românii care au venit să-şi salveze ţara, au fost întâmpinaţi de Dragnea&Co cu gaze lacrimogene şi tunuri de apă. Ruşine, Liviu Dragnea! Ruşine, PSD!", a scris Ştirbu, vineri, pe Facebook. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului