Protest Parcul Izvor: Trafic restricţionat pe str. Izvor între bd Libertăţii şi str. Haşdeu

Traficul a fost restricţionat miercuri pe strada Izvor, între bd Libertăţii şi strada Haşdeu, a anunţat Brigada de Poliţie Rutieră.

Câteva sute de persoane protestează miercuri în Parcul Izvor, în faţa Palatului Parlamentului, solicitând demisia Guvernului.

Protestul a fost anunţat pe Facebook, după ce liberalii au depus moţiunea de cenzură "Demiterea Guvernului Dragnea-Dăncilă, o urgenţă naţională!", semnată de PNL, USR şi PMP, care urmează să fie dezbătută şi votată miercuri în plenul Parlamentului, începând cu ora 14,00. AGERPRES


populare
astăzi

1 Când mai citiți știri despre fata asta, să știți că l-a cunoscut foarte bine pe Darius Vâlcov...

2 „Ne furau banii, își cumpărau case și mașini de câteva sute de mii de dolari. Lor nu le pasă deloc de oameni, vor fura totul!”

3 Hopa, ce avem noi aici?

4 SURSE Grupul politic care ar putea decide soarta lui Bolojan: negocieri tensionate și acuzații dure înainte de moțiune

5 Războiul intern din PSD / Jocurile de culise