Protestele de la Cotroceni și Piața Victoriei continuă și joi seară

Câteva zeci de persoane s-au strâns joi în Piața Victoriei, protestând împotriva Guvernului, iar alte zeci în fața Palatului Cotroceni, unde cer demisia președintelui.

În Piața Victoriei, manifestanții au venit pentru a 17-a zi consecutiv, de la decizia de Guvernului de a adopta o ordonanță de modificare a Codurilor penale.

De asemenea, în jur de 30 de persoane au venit și la Palatul Cotroceni, exprimându-și susținerea față de Executivul Grindeanu.

Echipaje ale Poliției și Jandarmeriei sunt mobilizate în aceste zone pentru a menține ordinea publică.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas